Rowery elektryczne posiadają silnik który wspomaga cyklistę podczas jazdy, zapewniając mu wysoki komfort i możliwość zredukowania wysiłku. Jest to przydatne w przypadku aktywnych osób starszych. Średni koszt naładowania baterii to około 60 groszy. Na jednym ładowaniu (zależnie od modelu) przejechać można średnio od 40 do 120 km. To że rowery posiadają akumulator nie oznacza, że mięśnie człowieka całkowicie odpoczywają, wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu osiągamy większe prędkości przy zmniejszonym wysiłku.

Jak działa?

Główna różnica to między rowerami tradycyjnymi to: akumulator, silnik elektryczny oraz elektryczny kontroler odpowiadający za pracę działanie roweru. Wyglądem nie różni się znacząco od MTB, miejskiego czy szosowego.

Moc silnika zazwyczaj mieści się w granicach 250 Wat. Granica ta została ustalona i dopuszczona przez odpowiednie władze Unii Europejskiej. Rower tylko wspomaga jazdę, przestaje działać w przypadku gdy rowerzysta przestanie pedałować, bądź przekroczy prędkość 25 km/h.

Korzyści

 • Szybciej dotrzesz do celu, unikniesz korków, które są największą zmorą kierowców samochodowych.
 • Znacznie tańsze jest utrzymanie roweru od auta
 • Jesteś bardziej przyjazny środowisku
 • Może być napędzany jedynie pracą ludzkich mięśni, dlatego możemy też jeździć na nim z wyłączonym silnikiem
 • Pozwoli Ci dotrzeć do szkoły, pracy bez większego zmęczenia
 Rower elektryczny Prophete et300 zielony rama 50 cm Rower elektryczny Prophete et300 zielony rama 50 cm
Producent: PROPHETE
Cena:

5 899,00 zł

Cena regularna: 6 330,00 zł

Najniższa cena: 6 013,50 zł
szt.
zobacz więcej
 • .
Rower Elektryczny Ortler Oslo E-Urban 55cm 28'' Rower Elektryczny Ortler Oslo E-Urban 55cm 28''
Producent: Ortler
Cena:

5 999,00 zł

Cena regularna: 7 399,00 zł

Najniższa cena: 6 659,10 zł
szt.
zobacz więcej
 • .
Rower elektryczny Prophete ENTDECKER eT300 52cm Rower elektryczny Prophete ENTDECKER eT300 52cm
Producent: PROPHETE
Cena:

5 899,00 zł

Cena regularna: 6 349,00 zł

Najniższa cena: 5 714,10 zł
szt.
zobacz więcej
 • .

Jak dobrać ramę do wzrostu?

Rower elektryczny - rower elektryczny damski

Rowery elektryczne posiadają silnik, który wspomaga cyklistę podczas jazdy, zapewniając mu wysoki komfort i możliwość zredukowania wysiłku. Jest to przydatne w przypadku aktywnych osób starszych. Średni koszt naładowania baterii to około 60 groszy. Na jednym ładowaniu (zależnie od modelu) przejechać można średnio od 40 do 120 km. Jednak to, że rowery posiadają akumulator, nie oznacza, że mięśnie człowieka całkowicie odpoczywają - obie te siły wzajemnie się uzupełniają, dzięki czemu osiągamy większe prędkości przy zmniejszonym wysiłku.

Rower elektryczny dla seniora - rower elektryczny MTB. Jak to działa?

Główna różnica między modelami tradycyjnymi a elektrycznymi to akumulator, silnik elektryczny oraz elektryczny kontroler odpowiadający za pracę roweru. Wyglądem nie różni się znacząco od MTB miejskiego czy szosowego.

Moc silnika zazwyczaj mieści się w granicach 250 wat. Granica ta została ustalona i dopuszczona przez odpowiednie władze Unii Europejskiej. Rower tylko wspomaga jazdę, przestaje działać wtedy, gdy rowerzysta przestanie pedałować bądź przekroczy prędkość 25 km/h.

Takie rozwiązanie gwarantuje wiele korzyści:

 • podczas jazdy w mieście szybciej dotrzesz do celu, unikniesz korków, które są największą zmorą kierowców samochodowych.
 • znacznie tańsze jest utrzymanie roweru od auta,
 • jesteś bardziej przyjazny środowisku,
 • rower może być napędzany jedynie pracą ludzkich mięśni, dlatego możemy też jeździć na nim z wyłączonym silnikiem, a wtedy doskonale zastępuje model szosowy,
 • pozwoli Ci dotrzeć do szkoły lub pracy bez większego zmęczenia.

Rower elektryczny miejski - rower elektryczny trekkingowy

Model elektryczny oznacza ogromne odciążenie dla naszego organizmu i stawów. Szczególne znaczenie ma to podczas poruszania się po trudnym terenie. Jeśli trasa rowerowa prowadząca do naszej szkoły lub pracy okazuje się zbyt trudna lub zbyt męcząca, a pod budynek przyjeżdżamy zlani potem, rower elektryczny miejski będzie doskonałym rozwiązaniem. Zachowuje on wszystkie korzyści z poruszania się jednośladem - ekologiczność, oszczędność czasu na korkach, tańsza eksploatacja w porównaniu z samochodem - a przy tym pozwala oszczędzić siły na przejeździe.

Możemy również skorzystać z roweru elektrycznego trekkingowego lub szosowego. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które chciałyby podjąć się turystyki rowerowej lub rekreacyjnego kolarstwa, ale siły nie pozwalają im na pełne cieszenie się z aktywności. Mowa tu szczególnie o osobach starszych, o niskiej wydolności organizmu, czy też osłabionych przez zabiegi medyczne lub zmagania z nadwagą. Rower elektryczny pozwala wesprzeć ich mięśnie podczas jazdy i pomagają w trudnych odcinkach trasy.

Rower elektryczny Fischer

Modele dopuszczone do sprzedaży spełniają wszystkie normy prawne, można zatem legalnie poruszać się nimi po ścieżkach rowerowych bez ubiegania się o dodatkowe zezwolenia albo uprawnienia. Rower elektryczny Fisher to jedna z popularniejszych propozycji jeśli chodzi o tego typu rozwiązania - pochodzi on od sprawdzonej i zaufanej marki.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium