Styl loftowy powstał w Stanach Zjednoczonych w ubiegłym stuleciu, ale do dziś pozostaje niezwykle popularny, szczególnie w miastach. Nic dziwnego - został zaprojektowany właśnie w nich, w budynkach wcześniej służących jako fabryki, spichlerze, browary. Dlatego kojarzy się najbardziej z otwartymi przestrzeniami, wysokimi sufitami, ogromnymi oknami. Dzięki temu pokoje sprawiają wrażenie przestronnych, a klimat ten potęguje minimalistyczny wystrój: surowe ściany z cegły, beton, proste meble i przeszklenia. Wiele luster to świetny patent, który doświetla i optycznie powiększa nawet niewielkie mieszkanie, dodając mu loftowego charakteru.

Styl ten obecnie jest wyznacznikiem nowoczesności. Idealnie pasuje do artystycznych dusz, które szukają nietuzinkowej aranżacji swojego lokum. I jest przy tym bardzo prosty: wystarczy postawić na minimalizm, naturalne materiały oraz dobrze dobrane meble. Te ostatnie znajdziesz u nas!

Stolik loft - stolik loftowy dla Ciebie

Tutaj zasada jest jedna: im prostsza forma, tym lepiej. Stoliki loftowe to przede wszystkim elegancja, surowość i ograniczona paleta kolorów. Niestety, nie ma tu miejsca na ekstrawagancję! Jednak to nie oznacza nudy: wręcz przeciwnie, ten klasyczny design to najmocniejsza strona stylu loftowego. Są ciężkie, masywne, ale w połączeniu z neutralnymi barwami tworzą wspaniałe tło dla dodatków, np. wyrafinowanych blaszanych lamp, ciekawych figurek i obrazów albo roślin, które niesamowicie przełamują industrialny klimat zielenią. No i oczywiście luster, których nie może tutaj zabraknąć! Postaraj się dobrze doświetlić przestrzenie, nawet jeśli Twoje mieszkanie jest w gruncie rzeczy dość małe. W takim wypadku styl loftowy jest stworzony dla Ciebie!

Stolik nocny loft oraz stolik kawowy loftowy

Podczas wystroju sypialni lub salonu najważniejsze jest dobre dobranie tekstur. Styl loftowy bazuje na chłodnych odcieniach czystej bieli, szarościach i czerni. Blaty stolików są wykonane z drewna, a lakier dodatkowo podkreśla naturalne słoje i przebarwienia. Grube blaty dodają meblom masywności, która jest tak pożądana w stylu industrialnym. Te są zbalansowane za pomocą metalowych, a czasami i szklanych elementów, tworząc ciężką, ale jednocześnie elegancką całość. Nie bójmy się przy tym niedoskonałości. Nierówności, ubytki, nawet zniszczenia - wszystko to pasuje do stylu loftowego.

Bardzo ważna tutaj jest uniwersalność mebli. Stolik nocny czy kawowy loft może z powodzeniem służyć nam w salonie, w sypialni albo w kuchni, i wszędzie sprawdzi się doskonale.

A może industrialny stolik kawowy lub rustykalny stolik kawowy?

Industrialny znaczy tyle samo, co loftowy. Te dwa słowa są synonimami. Natomiast rustykalny odnosi się do przestrzeni, które przywodzą na myśl stare domy na wsi. Choć może się wydawać, że to zupełnie co innego, tak naprawdę rustykalny stolik z powodzeniem można umieścić w industrialnych mieszkaniach, ponieważ formą jest podobny do loftowych. Również opiera się na metalu i drewnie oraz domieszce stylu vintage.

Nie wierzysz? Sprawdź naszą ofertę i sam zdecyduj, który styl najbardziej do Ciebie przemawia.