Lofty to tzw. mieszkania urządzone w poprzemysłowych pomieszczeniach: magazynach, spichlerzach, czasami browarach. Charakteryzują się wysokimi sufitami, otwartą przestrzenią, wielkimi oknami i ogromną ilością światła. Królują w nich materiały industrialne: szkło, metal, drewno. Jeśli myślisz teraz, że potrzebujesz mieć w zanadrzu byłą fabrykę, żeby mieszkać we wnętrzu loft, nie martw się! W stylu tym wyróżnia się tzw. wersję soft, czyli taką, która jest jedynie stylizowana i może mieć zastosowanie w absolutnie każdym mieszkaniu. Wystarczy tylko minimalistycznie je urządzić i odsłonić trochę industrialnych cech.

Postaw zatem na ściany z gołych cegieł, powierzchnie z betonu i drewniane meble. W naszej ofercie znajdziesz biurka, których blaty są specjalnie stylizowane w stylu loftowym; przetarte drewno z niedoskonałościami to ich wyznacznik. Narożne, komputerowe lub zwykłe proste - wybierz dokładnie takie, jakiego potrzebujesz.

Biurko loftowe, biurko rustykalne - czym się różnią?

W gruncie rzeczy obie propozycje są bardzo podobne, a odróżniają je szczegóły. Są wykonane w taki sposób, aby pasować do większości pokojów, które chcą wpasować się w styl loftowy. Są masywne, z dużą liczbą szafek, a ich blaty to surowe drewno, w którym pierwsze skrzypce grają widoczne gołym okiem, nieregularne sęki. Jednakże w wersji loftowej kolor będzie bardziej jednolity, a w stylu rustykalnym te przebarwienia będą dodatkowo podkreślone.

W naszej ofercie znajdziesz jasne, szare blaty, o barwie naturalnej lub o głębokim, niemal czekoladowym odcieniu.

Industrialne biurko. Wybierz z nami biurko industrialne loft

Meble industrialne to synonim stylu loftowego. Muszą być proste i neutralne, minimalistyczne, wkomponowane w tło. Doskonałym wyborem będzie tutaj biurko z dużą ilością półeczek, których nie trzeba będzie dodatkowo montować. Dzięki temu rozwiązaniu zapewnimy sobie jednolity kolor mebli, który jest tak ważny w stylu industrialnym, ponieważ liczy się w nim jak najmniejsza różnorodność materiałów: głównie metal, szkło, drewno czy cegła.

Biurko w stylu industrialnym czy biurko w stylu rustykalnym?

Dobre pytanie! Jak już powiedzieliśmy, są to w gruncie rzeczy bardzo podobne modele, które można spokojnie stosować zamiennie. Rozstrzygnięcie, który z nich będzie lepszy, zależy zatem w całości od nas i od tego, co nam się najbardziej podoba. Wolimy stylizowane meble vintage, przywodzące na myśl stary dom na wsi? Czy może raczej surowy metal i neutralny, jednolity kolor rodem z fabryki stali? Te pytania pozwolą nam lepiej zdefiniować, w jaki styl konkretnie celujemy. W naszym sklepie na pewno znajdziesz najlepsze propozycje dla siebie.