Siłownia - jak ćwiczyć, aby unikać bakterii i wirusów? 0
Siłownia - jak ćwiczyć, aby unikać bakterii i wirusów?

Siłownia i kluby fitness to siedliska bakterii. Szczególnie w okresach przejściowych mogą pojawić się tam osoby z infekcjami, a nasz kontakt z ich potem czy wydychanym powietrzem może skutkować chorobami. Warto zatem rozwinąć w sobie nawyki, które pozwolą na utrzymywanie odpowiedniej higieny, aby nasze starania o zdrowe ciało nie skończyły się tragicznie.

Dbaj o siebie oraz innych - siłownia w dobie pandemii

Mamy nadzieję, że każdy o tym wie, ale na wszelki wypadek podkreślamy - wchodząc do siłowni, wnosisz na sobie wszelkie bakterie i wirusy, które przechwyciłeś w ciągu dnia. Zanim zaczniesz wykonywać trening, pamiętaj, aby umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, skorzystaj również z płynu antybakteryjnego - odkaź każdą maszynę, każdy uchwyt, zanim go dotkniesz oraz po tym, jak skończysz pracę.

Zabierz ze sobą ręcznik. Przyda się podczas treningu na urządzeniach, na których trzeba usiąść czy się położyć. Ułóż go w miejscach styku z ciałem, aby nie zostawiać potu na krzesełku czy ławeczce.

Możesz także zdecydować się na zakup rękawiczek, jeśli trenujesz siłowo. W ten sposób nie tylko odseparujesz się od śladów pozostawionych wcześniej przez innych użytkowników, ale i uchronisz się przed otarciami.

Pamiętaj, żeby mieć swoją butelkę z wodą na siłowni. Pożyczanie przedmiotów osobistych to w ogóle fatalny pomysł - od ręczników po grzebienie do włosów. W obecnych czasach jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ mamy do czynienia z epidemią wirusa, który jest wysoce zaraźliwy. Takie podstawowe higieniczne zasady muszą być bezwzględnie szanowane ze względu na bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych osób, które z nami ćwiczą. Pamiętaj więc, że jeśli nie czujesz się zbyt dobrze, pod żadnym pozorem nie pojawiaj się na siłowni!

Zamknięte kluby. Co robić?

To pytanie na pewno kołacze się po głowie osób, które od lat uprawiają sport na siłowni - kulturystykę czy fitness. Tymczasem znowu miejsca te zostały zamknięte ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Co możesz zrobić?

Oczywistym pomysłem są treningi w plenerze, choć korzystanie z ogólnodostępnego sprzętu np. w parkach również nie jest zbyt higieniczne i wymagałoby porządnej dezynfekcji. Warto zatem zaopatrzyć się w swoje własne przyrządy - na szczęście można zrobić to niewielkim kosztem.

Aby ćwiczyć wystarczy Ci mata, którą możesz rozłożyć na trawie lub w mieszkaniu. Do tego hantle, i już możesz wykonywać treningi siłowe. A może wolisz stepper, idealny do fitnessu? Nie musisz kupować od razu bieżni czy wioślarza, aby zorganizować domową siłownię. Z nami na pewno Ci się uda!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium