Jak ćwiczyć w domu i nie wydać fortuny 0
Jak ćwiczyć w domu i nie wydać fortuny

Kiedy siłownie znowu zostają zamknięte i obłożone surowymi restrykcjami, nie pozostaje nic innego, jak zorganizować sobie własną przestrzeń do ćwiczeń. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i okazuje się czasem jedynym wyjściem, jeśli dostęp do sprzętów jest, tak jak teraz, mocno ograniczony. Jeśli zatem masz trochę wolnego miejsca i postanowienie "wzięcia się za siebie", przeczytaj nasz poradnik!

Czy w ogóle powinienem w to inwestować?

Takie wątpliwości na pewno krążą po głowie każdemu, kto wpadł na pomysł domowej siłowni. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Zaletami takiego rozwiązania jest bezsprzecznie oszczędność czasu oraz to, że nie musimy czekać, aż zwolni się dany przyrząd. Jesteśmy zatem w pełni niezależni. To wiąże się również z wysokim poziomem higieny - tylko my oraz upoważnione osoby korzystają z tego samego siedziska czy rączek.

Dla wielu osób domowa siłownia oznacza również większy komfort psychiczny, szczególnie wtedy, kiedy zmagamy się z kompleksami związanymi z naszym wyglądem. Łatwiej nam się skupić na ćwiczeniach i dać z siebie wszystko! Na dłuższą metę okaże się również, że takie rozwiązanie oznacza całkiem spore oszczędności.

Czy zatem każdy może stworzyć domową siłownię? Tak, ale powinniśmy podejść do sprawy realistycznie. Jeśli dopiero stawiamy pierwsze kroki w ćwiczeniach, wykonywanie niektórych z nich samodzielnie, bez asekuracji, może być niebezpieczne. Zanim zatem zainwestujemy w sprzęt, należy upewnić się, że umiemy z niego prawidłowo korzystać. Ale jeśli mamy doświadczenie w temacie, to wystarczy znaleźć kawałek wolnej przestrzeni i kupić odpowiedni sprzęt. Nie musimy od razu inwestować we wszystko, na początek wystarczy jedno urządzenie.

Lista zakupów. Wioślarze

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Niesamowicie popularny przy treningach cardio, wspaniała alternatywa dla tych, którzy nie lubią biegać ani jeździć na rowerze, ale zależy im na ogólnym rozwoju. Do użytku domowego najlepiej sprawdzi się wioślarz mechaniczny, gdyż jest prostym sprzętem, mniej precyzyjnym od wersji magnetycznej.

Orbitreki

To bardzo łatwa w obsłudze i bezpieczna w użytkowaniu propozycja dla każdego. Uniwersalność orbitreków sprawiła, że są niezbędnym sprzętem w każdej domowej siłowni. Dzięki niemu wykonasz każdy rodzaj treningu, a przy tym nie obciążysz stawów.

Rower treningowy

Uniwersalny, niezawodny i doskonały nawet dla tych, którzy przechodzą rehabilitację. Świetna baza do każdej początkującej domowej siłowni.

To tylko kilka propozycji. Sprawdź na naszej stronie, co innego możemy Ci zaoferować!ja

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium