Czym się kierować przy zakupie bieżni domowej? 0

Pierwszy krok w stronę aktywnego trybu życia wykonany,  decyzja zapadła kupujemy sprzęt, ale … i tu pojawia się szereg pytań … Postaram się odpowiedzieć i przybliżyć Wam, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak już widziałeś/aś mamy na stanie szereg modeli, z różnych firm, różniących się parametrami, a co za tym idzie.. W różnym przedziale cenowym.

Na początku ustal swój budżet. Zakres cenowy waha się od 600-50 000. Nie oszukujmy się, cena przekłada się nie jednokrotnie, na jakość i komfort ćwiczeń. Bieżnie magnetyczne ze względu na brak elektroniki są tańsze. Im bardziej zaawansowany model tym cena będzie wyższa.

Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze, jest rozmiar / szerokość taśmy biegowej. Jest to istotny element, który wpływa na komfort ćwiczeń, najlepiej jest dobierać rozmiar taśmy według wzrostu.

Moc silnika poniekąd określa nam możliwości danego sprzętu. Jeżeli nie zależy nam na dużym obciążeniu to spokojnie urządzenia o mocy ok 2 KM nadają się do ćwiczeń rekreacyjnych w domu gdyż dają możliwość maksymalnie truchtu.

Komputer i jego funkcje dosyć obszerny aspekt, który w dużej mierze jest zależny od ceny. Podstawowe funkcje, które mogą być przydatne podczas treningu: pomiar pulsu, dystansu, który pokonaliśmy, prędkości, czasu, a także wydatku energetycznego.  Przydatne są także różnego rodzaju programy treningowe, które są już wbudowane w komputer, dzięki którym można dostosować tryb pracy urządzenia jak i obciążenie.

Kąt nachylenia jest to jeden z parametrów pasa biegowego. W przypadku bieżni magnetycznych nie ma takowej możliwości regulacji tego kąta, w bieżni elektrycznej w zależności od urządzenia wartość kąta nachylenia może wahać się od 3 do 40 stopni.

Dodatkowe wyposażenie bieżni w tej kategorii znajdują się udogodnienia, dla wymagających;) Na przykład moduł Bluetooth lub Wi-Fi, czy też wbudowane głośniki, nawiewy czy miejsce na bidon.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno bieżnie magnetyczne

( najprościej mówiąc napędzane siłą własnego ciała) bądź elektryczne. Skupmy się, więc na tej drugiej opcji.

Najtańsza bieżnia elektryczna (klik) dostępna jest u nas za 1399 zł. Producentem tejże bieżni jest Ultrasport.

Posiada ona podświetlany wyświetlacz LCD i 15 programów treningowych, czyli patrząc na cenę, jej wyposażenie jest wystarczające dla osoby poczatkującej. Dodatkowo posiada także czujnik pulsu i 3 stopniową regulacje nachylenia. Moc silnika to 1500 W. Waga maksymalna osoby ćwiczącej to 110 kg.

Niestety szerokość taśmy, po której się poruszamy to zaledwie 39 cm, co znacząco ogranicza ruch po taśmie. Dlatego uważam, że warto dołożyć kilkaset złotych by móc ćwiczyć w komfortowych warunkach.  

Jednym z polecanych modeli w rozsądnym zakresie cenowym jest bieżnia Proform S7.5 (klik). Bieżnie tą mamy aktualnie na promocji za 3099 zł. Parametry tego modelu znacząco różnią się od poprzedniej propozycji, szczególnie wymiarami pasa biegowego, który wynosi aż 51 cm. Moc silnika 2,5 KM , co pozwala zwiększyć jednostkę treningową. Tak jak w poprzednim modelu posiada ona 15 programów treningowych, pulsometr w uchwytach. Maksymalna prędkość osiągana na bieżni to 18 km/h.  Waga osoby użytkującej do 125 kg.

Mam nadzieję, że wpis ten ułatwi Wam wybór odpowiedniej bieżni, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości zapraszam do kontaktu przez live chat na naszej stronie internetowej, facebooku, bądź do kontaktu mailowego, nasi eksperci chętnie służą pomocą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium