Nie wiesz, jak zamontować hamak? Poznaj nasze wskazówki! 0

Jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego ogródka lub sporych rozmiarów balkonu? W takim razie z pewnością wiesz, że nie ma nic przyjemniejszego od relaksu pod gołym niebem! Aby chwile wytchnienia były jeszcze bardziej udane, warto zakupić hamak ogrodowy i zawiesić go w zacisznym miejscu. Zastanawiasz się, jak go zamontować? Poznaj zatem nasze wskazówki, które ułatwią Ci realizację tego zadania!

Gdzie umieścić hamak?

Zanim podpowiemy Ci, jak zamontować hamak, chcemy przedstawić miejsca, w których może się znaleźć. Jak się okazuje – w tej kwestii ogranicza Cię jedynie wyobraźnia! Oczywiście, idealnym miejscem do zawieszenia hamaka jest własny ogród, jeżeli jednak go nie masz – nic straconego! Wówczas możesz go umieścić na balkonie, tarasie, a nawet w salonie! Hamak sprawdzi się także podczas wyjazdów, podczas których zamontujesz go w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu.

Jak zamontować hamak w ogrodzie, a jak na balkonie?

Obawiasz się, że montaż hamaka na balkonie lub w ogrodzie to skomplikowany proces? W takim razie chcemy wyprowadzić Cię z błędu – wystarczy, że uważnie przeczytasz nasze wskazówki!

Montaż hamaka w ogrodzie

Jak zamontować hamak w ogrodzie? Całą pracę musisz zacząć od wyboru najlepszego miejsca – dobrym pomysłem będzie przestrzeń pomiędzy dwoma dużymi drzewami. Powinny być od siebie oddalone o ok. 3-4 metry – wówczas zapewnią Ci przyjemny cień.

Pnie drzew musisz obwiązać podwójnie złożoną liną na wysokości ok. 2 metrów. Jeżeli odległość między drzewami będzie wynosiła więcej niż wspomniane wyżej 4 metry, liny umieść nieco wyżej. Teraz przymocuj do nich karabińczyki. Pamiętaj o tym, że hamak powinien wisieć dokładnie pośrodku, dlatego dopasuj długość linek tak, aby były takie same z obu stron. Po wykonaniu całego zadania upewnij się, czy wysokość hamaka jest odpowiednia. Dobrze zamontowany, nie powinien obniżać się więcej niż do poziomu 30 cm nad ziemią, wtedy gdy z niego korzystasz.

Montaż hamaka w ogrodzie bez drzew

Wiemy o tym, że nie w każdym ogrodzie znajdują się drzewa. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby hamak został zamontowany w nieco inny sposób. W tej sytuacji sprawdzą się stalowe rury lub drewniane pale. Musisz je solidnie umieścić w gruncie, aby stanowiły doskonałą podporę. W tym celu wykop dwa dołki o głębokości ok.50 cm, umieść pale lub rury, a następnie zalej betonem. Kolejnym krokiem jest przyklejenie lub przykręcenie do nich uchwytów na linki.

Jak zamontować hamak na balkonie?

Jak już wiesz, hamak sprawdzi się nie tylko w ogrodzie. Modele dostępne w ofercie naszego sklepu idealnie wpasują się także w Twój balkon! Zanim jednak podejmiesz się montażu, upewnij się, że masz odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Jak zamontować hamak na balkonie? Najskuteczniejsze jest przymocowanie go do ścian. W tym celu musisz wywiercić dziury w ścianie i umieścić w niej uchwyty do linek. Aby dobrze się trzymały, minimalna głębokość wiercenia powinna wynosić co najmniej 10 cm, a w przypadku słabych ścian – nawet 20 cm. Pamiętaj o tym, aby nie wiercić prosto, lecz pod kątem ok. 15-20 stopni w dół. Jeżeli odległość pomiędzy dwoma ścianami jest odpowiednia, hamak możesz zawiesić bezpośrednio na uchwytach. Gdy jest nieco większa, potrzebne będą linki i karabińczyki do regulacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium