Jaka ławeczka do ćwiczeń będzie najlepszym wyborem? Sprawdzamy 0

Jeżeli marzysz o swojej własnej domowej siłowni, jej organizację musisz rozpocząć od zakupu wszystkich niezbędnych sprzętów. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia są ławki, które umożliwią Ci przeprowadzenie profesjonalnego treningu. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Skąd wiedzieć, jaka ławeczka do ćwiczeń będzie najlepszym wyborem? Podpowiadamy zatem, na jakie kwestie warto zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać ławkę do ćwiczeń? Od tego rozpocznij poszukiwania

Chcąc znaleźć idealną ławkę do ćwiczeń, musisz określić, jakie są Twoje cele i oczekiwania. Dlatego też warto skupić się na dwóch istotnych kwestiach.

Ustal, jakie partie mięśniowe chcesz ćwiczyć

Jak być może udało Ci się zaobserwować, przeglądając asortyment naszego sklepu, ławki do ćwiczeń występują w kilku formach. Możesz wybierać spośród skośnych, regulowanych oraz typowych ławek do podnoszenia ciężarów. Jaka więc ławeczka będzie najlepsza do Twoich ćwiczeń? To zależy – przede wszystkim od tego, jakie partie ciała chcesz rozbudować.

Jeżeli Twoim celem jest wzmocnienie mięśni brzucha i na tym chcesz się skupić podczas swojego treningu, najlepszym wyborem będzie ławka skośna. Z kolei model regulowany będzie dodatkowym wsparciem także podczas ćwiczeń na mięśnie grzbietu. Ławka pod sztangę w oczywisty sposób sprawdzi się głównie w rozbudowie mięśni rąk. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup wariantu z podpórkami na nogi, wzmocnisz mięśnie dolnych partii ciała.

Określ, jaki jest cel Twoich ćwiczeń

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, określ, jakie są Twoje wymagania i jaki jest cel Twoich ćwiczeń. Zupełnie inna ławka będzie dobrym wyborem dla osób, które potrzebują jedynie lekkiego wsparcia podczas ćwiczeń wysiłkowych, inna zaś dla tych, którzy zamierzają ćwiczyć przede wszystkim z ciężarami.

Jeśli bliżej Ci do drugiej grupy, ustal, jaki ma być zakres wykonywanych ćwiczeń. Nawet jeśli obecnie jest dość ograniczony, być może w przyszłości będziesz planował go poszerzyć. Warto wówczas postawić na model dający nieco większe możliwości.

Jaka ławeczka do ćwiczeń będzie dobrym wyborem?

Już wiesz, na jaki rodzaj ławki warto się zdecydować. To jednak dopiero połowa sukcesu, gdyż wybór poszczególnych rodzajów jest naprawdę spory. Co zatem musisz wziąć pod uwagę?

Rozmiar ławki

Ten parametr jest niezwykle ważny szczególnie wtedy, gdy dysponujesz niewielkim pomieszczeniem. Wówczas dobrym wyborem będzie model wyposażony w składany mechanizm, który po złożeniu nie zajmie zbyt dużo miejsca.

Sposób montażu

Tutaj warto kierować się zasadą mówiącą, że im prostszy montaż, tym lepiej. Ma to duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy nie masz nikogo do pomocy i z zadaniem tym musisz poradzić sobie sam.

Bezpieczeństwo

Bezpieczna ławka do ćwiczeń to taka, która wyposażona jest w odpowiednio szerokie oparcie z regulowanym nachyleniem oraz siedzeniem. Wysokość stojaka pod sztangę również powinna mieć możliwość dostosowania do potrzeb osoby ćwiczącej. W ten sposób wszystkie ćwiczenia będą odbywały się na miarę Twoich umiejętności i możliwości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium