Jak zrobić swój własny plac zabaw dla dzieci? Podpowiadamy! 0

Letnie miesiące to dla najmłodszych doskonały czas na zabawy na świeżym powietrzu. Ten rodzaj aktywności ma mnóstwo zalet – pozwala na pozbycie się nadmiaru energii, wspiera rozwój fizyczny malucha, a także sprzyja rozwijaniu relacji z innymi dziećmi. Jeżeli przy swoim domu masz choć skrawek wolnej przestrzeni, świetnym pomysłem jest stworzenie miejsca przyjaznego maluchom. Nie wiesz, jak zrobić plac zabaw dla dzieci? Zastanawiasz się, co powinno się w nim znaleźć? Już spieszymy z odpowiedzią na nurtujące Cię pytania!

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci? Zacznij od planu!

Pierwszym z kroków, które musisz podjąć, aby zrobić swoim pociechom własny plac zabaw, jest stworzenie planu. To właśnie on będzie nieocenioną pomocą w realizacji całego przedsięwzięcia.

Wybierz najlepsze miejsce

Jedną z kluczowych kwestii jest wybór właściwego miejsca. Jeżeli przestrzeni obok Twojego domu jest niewiele, sprawa jest dość prosta. Gdy jednak jest sporych rozmiarów, wybierz to miejsce, które jest widoczne z okien domu lub tarasu. W ten sposób zawsze będziesz mógł kontrolować, czym się zajmują najmłodsi i czuwać nad ich bezpieczeństwem. Przestrzeń powinna być osłonięta od wiatru oraz odpowiednio zacieniona – najlepiej, gdy w godzinach popołudniowych dzieciom towarzyszyć będzie przyjemny cień.

Przygotuj listę niezbędnych sprzętów i akcesoriów

Kiedy wiesz, jakie miejsce będzie najlepsze na przydomowy plac zabaw, możesz przejść do rozrysowania jego planu i przygotowania listy niezbędnych sprzętów. Podczas planowania uwzględnij wiek Twoich dzieci – zupełnie inne zabawy preferują dzieci 2-letnie, inne zaś 10-latki. Dobierz zatem takie sprzęty, aby każda z Twoich pociech znalazła coś dla siebie.

Co powinno znaleźć się na placu zabaw?

Jak możesz zauważyć podczas zapoznawania się z ofertą naszego sklepu, wybór sprzętów dla dzieci jest całkiem spory. Nasz obszerny asortyment sprawia, że bez trudu znajdziesz sprzęty dopasowane do wieku i zainteresowań Twojego dziecka. Jak jednak zrobić wymarzony plac zabaw dla Twojej pociechy? Postaw na kilka podstawowych atrakcji!

Huśtawka

Trudno jest sobie wyobrazić plac zabaw bez huśtawek. To właśnie ten rodzaj atrakcji najczęściej jest wybierany przez maluchy i nic w tym dziwnego. Huśtanie doskonale wpływa na rozwój motoryczny dziecka, uspokaja i wycisza emocje, a także pobudza mózg do aktywności. W naszym sklepie znajdziesz kilka wariantów huśtawek – drewniane, metalowe, pojedyncze oraz podwójne. Dobierz je zatem do potrzeb swoich dzieci!

Zjeżdżalnia

Kolejnym niezwykle ważnym elementem placu zabaw jest zjeżdżalnia, którą kochają dzieci w każdym wieku. Samodzielne wspinanie się po schodkach oraz wykonanie ślizgu jest niesamowitą frajdą, która może trwać niemal godzinami. Zapewnij swojemu maluchowi wielogodzinną rozrywkę – u nas znajdziesz model dopasowany do wzrostu i preferencji Twojej pociechy.

Kopuła do wspinaczki

Twoje dziecko wspina się wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe? Dokonaj zatem zakupu kopuły do wspinaczki, która pozwoli mu na bezpieczną i kontrolowaną aktywność. Wśród naszego asortymentu znajdziesz model, który doskonale się do tego nadaje!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium