Jak często wymieniać wodę w basenie dmuchanym? Rozwiewamy wątpliwości 0

Basen dmuchany to hit ostatnich sezonów – szybko stał się obowiązkowym elementem wyposażenia każdego ogrodu. Przynosi orzeźwienie w upalne dni i jest miejscem rozrywki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Aby wykorzystać jego potencjał i czerpać z niego to, co najlepsze, woda w nim musi być utrzymana w nienagannej czystości. Należy ją też regularnie wymieniać. Z naszego dzisiejszego wpisu dowiesz się, jak często wymieniać wodę w basenie dmuchanym i jak odpowiednio o nią dbać.

Stosuj pompy filtrujące

Częsta eksploatacja basenu czy korzystanie z niego przez wiele osób w tym samym czasie to czynniki, które mogą spowodować zanieczyszczenie wody. Niezależnie od typu basenu, jakim dysponujesz, jego czystość jest niezwykle ważna, szczególnie jeśli bawią się w nim dzieci. Zazwyczaj kupując basen dmuchany, w zestawie otrzymujesz także pompę filtrującą – tak jest np. w basenach Bestway, które znajdziesz w naszym sklepie. Zasada jej działania jest bardzo prosta. Woda jest pobierana ze zbiornika, a następnie przepływa przez filtr. W tym czasie jest w nim oczyszczana i ponownie wraca do basenu, w nienagannym stanie.

Jeśli w zakupionym przez Ciebie basenie dmuchanym nie było pompy, to koniecznie uzupełnij tę pozycję na swojej liście zakupów. Dopasuj jej rozmiar i przepustowość do pojemności basenu – da Ci to pewność, że pompa doskonale spełni swoje zadanie.

Pamiętaj jedynie, by nie przeprowadzać filtrowania, gdy ktoś jest w basenie! Samo zastosowanie pompy jest niezbędną bazą do kolejnych działań związanych z utrzymaniem basenu w czystości. Nie pomiń też wymiany filtrów – wkłady muszą być sprawne i właściwie dopasowane do pompy.

Regularnie dbaj o czystość wody

Baseny dmuchane mogą mieć różną wielkość. Oczywiście wygodniej będzie zadbać o te, które mają mniejsze pojemności. Duże zbiorniki zazwyczaj czyści się z wykorzystaniem dedykowanych do tego urządzeń, natomiast czyszczenie małych basenów to jedynie kwestia wykorzystania klasycznych, ręcznych szczotek. Należy usunąć wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z uporządkowaniem ścianek i dna basenu.

Przy niewielkich zbiornikach dobrze jest wykorzystać sitka na teleskopowych kijach – dzięki temu powierzchnia basenu będzie czysta. Co więcej, w Twoim wyposażeniu powinna znaleźć się także chemia basenowa, która ułatwi Ci dbanie o wodę i jej filtrowanie.

Jak często wymieniać wodę w basenie dmuchanym?

Częste filtrowanie i regularne usuwanie większych zanieczyszczeń z wody basenu dmuchanego nie oznacza, że nie trzeba jej wymieniać. Przede wszystkim przynajmniej raz w tygodniu należy uzupełnić jej poziom i wymienić około 10%. W przypadku basenów dmuchanych nie ma większych trudności w całkowitej wymianie wody. Wówczas należy opróżnić basen i napełnić go jeszcze raz, nie zapominając o konieczności wyczyszczenia jego dna i ścianek.

Jak często wymieniać wodę w basenie dmuchanym? Należy to zrobić, kiedy woda jest mętna lub bardzo brudna, a chemia basenowa zwyczajnie nie działa. Powinno to nastąpić przynajmniej raz w sezonie.

Działaj prewencyjnie

Możesz dbać o czystość wody w basenie dzięki zastosowaniu kilku prostych trików. Zanim skorzystasz ze swojego zbiornika, postaraj się opłukać ciało z wszelkich zabrudzeń, takich jak krem z filtrem czy makijaż. Dobrym posunięciem jest przykrywanie basenu specjalną matą, która ochroni wodę przed zanieczyszczeniami, takimi jak liście, owady czy kurz. Regularne filtrowanie i oczyszczanie za pomocą sita może wydłużyć przydatność wody do użycia.

Basen dmuchany to nie tylko wielka gratka dla dzieci, ale też forma rozrywki dla dorosłych. Pamiętaj, że regularna troska o jakość wody znacznie poprawi komfort użytkowania i zredukuje konieczność jej całkowitej wymiany do niezbędnego minimum.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium