Co to jest crossfit? Poznaj wszystkie zalety tego treningu 0

Sport można uprawiać na różne sposoby. Aktywność fizyczna wielu osobom kojarzy się z bieganiem, ćwiczeniami siłowymi, fitnessem czy pływaniem. W rzeczywistości wybór dyscyplin sportowych jest o wiele bardziej szeroki, a wśród nich warto wymienić crossfit, który staje się coraz bardziej popularny. Co to takiego i na czym polega ten rodzaj treningu? Na jakie efekty możesz liczyć? Przeczytaj nasz wpis, a wszystko stanie się jasne.

Crossfit – co to takiego?

Crossfit jest systemem treningowym siłowo-wytrzymałościowym, którego celem jest dążenie do rozwoju ogólnej sprawności fizycznej. Ten rodzaj treningu opiera się na wykonywaniu intensywnych ćwiczeń, które angażują niemal wszystkie grupy mięśniowe. Z tego też powodu uprawiany jest przez spore grono amatorów, profesjonalistów, a także zawodników różnych dyscyplin sportowych.

Z czego wynika tak duże zainteresowanie crossfitem? Jest to głównie zasługa intensywności i zróżnicowania treningu. To z kolei prowadzi do dość szybkich i widocznych efektów. Przyjmuje się, że godzinna sesja pozwala na spalenie nawet tysiąca kalorii. Crossfit może uprawiać każdy niezależnie od płci, kondycji oraz wieku.

Na czym polega trening?

Kiedy już uzyskałeś odpowiedź na nurtujące Cię pytanie i wiesz, co to jest crossfit, czas byś dowiedział się, na czym polega trening. Otóż zajęcia mogą odbywać się na świeżym powietrzu lub też w odpowiednio wyposażonych i przystosowanych salach. W crossficie wykorzystywany jest powszechnie znany sprzęt sportowy taki jak m.in.:

- piłki lekarskie,

- ciężarki,

- odważniki,

- drążki do podciągania,

- koła gimnastyczne,

- sztangi.

Większość z wymienionych sprzętów znajdziesz w ofercie naszego sklepu, dzięki czemu salę do crossfitu możesz zorganizować nawet we własnym garażu.

Jak zatem wygląda trening? Trenujący biegają, przenoszą różnorodne przedmioty, przetaczają opony, robią pompki, brzuszki, skaczą na skakance, ciągną liny i wykonują wiele innych czynności. Całe zadanie polega na tym, aby w krótkim czasie wykonać jak najwięcej ćwiczeń, by zmobilizować mięśnie do jak największej i najintensywniejszej pracy.

Trening dnia

Charakterystycznym pojęciem dla crossfitu jest WOD – Workout of the Day, czyli trening dnia. Rozpisywany jest na ogólnodostępnej tablicy. Dzięki temu każdy uczestnik treningu wie, jakie ćwiczenia należy wykonywać. Zorganizowane zajęcia składają się również z ogólnej rozgrzewki wszystkich części ciała, nauki poszczególnych ćwiczeń oraz rozciągania na zakończenie treningu.

Dlaczego warto trenować crossfit?

Już wiesz, czym jest crossfit i na czym polega trening. Zastanawiasz się, czy jest on dla Ciebie? Jeżeli:

- chcesz poprawić swoją kondycję fizyczną,

- zwiększyć siłę i wytrzymałość mięśniową, a przy okazji wyrzeźbić ciało,

- spalić sporo kalorii i zredukować ilość tkanki tłuszczowej,

- poprawić wygląd ramion, nóg, pośladków oraz brzucha,

a przy tym wszystkim dobrze się bawić w gronie innych sportowców, te zajęcia mogą być dla Ciebie idealne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium