Produkt dnia

Ergometr wioślarski

Często wybierany do treningu cardio. Jest bardzo dobrą alternatywą, gdy nie lubimy biegać, czy jeździć na rowerze. Wioślarz imituje ruchy wykonywane podczas wiosłowania, jest sprzętem ogólnorozwojowym. Nadaje się idealnie do domowej siłowni zamiast tradycyjnej bieżni czy rowerka.

Ergometr początkowo znalazł zastosowanie w treningach profesjonalnych wioślarzy, z czasem jednak otrzymał również szansę w treningach cardio. Umożliwia on szybkie spalanie kalorii i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, angażuje wiele partii mięśniowych, poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ćwiczymy na nim  przede wszystkim ramiona, barki, ręce, brzuch ale też nogi oraz biodra. Wioślarz sprzyja też budowaniu masy mięśniowej, szczególnie widoczne jest to w górnych partiach ciała.

Typy wioślarzy

 • Magnetyczny
 • Hydrauliczny
 • Powietrzny
 • Mechaniczny
 • Wodny

Ergometr wioślarski występuje w kilku wariantach. Zawsze składa się jednak z siodełka i prowadnicy, po której się przesuwa. Muszą być one stabilne, aby każdy kolejny ruch był pewny i bezpieczny. Stosuje się w nim różne systemy napędu i oporu – system hydrauliczny, magnetyczny, z wbudowaną regulacją manualną lub elektroniczną, a także (najrzadziej) system wodny. Duże znaczenie ma też system hamowania. Wioślarz mechaniczny jest prostszym sprzętem, nie umożliwia tak precyzyjnego ustawienia oporu i hamowania jak wioślarz magnetyczny, ale będzie dobrym wyborem do użytku domowego.

Wioślarz Schwinn Programowany Magnetyczny Wioślarz Schwinn Programowany Magnetyczny alt=
Ostatnie szt.
Wioślarz Schwinn Programowany Magnetyczny
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: Schwinn
Cena: 2 989,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wioślarz Schwinn Programowany Magnetyczny Wioślarz Schwinn Programowany Magnetyczny alt=
Ostatnie szt.
Wioślarz Schwinn Programowany Magnetyczny
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: Schwinn
Cena: 2 989,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F SA Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F SA alt=
Ostatnie szt.
Wioślarz wodny Kingsmith RMWR1F SA
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: KingSmith
Cena: 3 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
Wioślarz treningowy wodny Kettler Axos Rower H2O
Ostatnie szt.
Wioślarz treningowy wodny Kettler Axos Rower H2O
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: Kettler
Cena: 4 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wioślarz wodny Kettler AquaRower 500 Wioślarz wodny Kettler AquaRower 500 alt=
Ostatnie szt.
Wioślarz wodny Kettler AquaRower 500
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: Kettler
Cena: 5 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wioślarz wodny Kettler REGATTA 500 RO1031-000 Wioślarz wodny Kettler REGATTA 500 RO1031-000 alt=
Ostatnie szt.
Wioślarz wodny Kettler REGATTA 500 RO1031-000
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: Kettler
Cena: 6 990,00 zł
szt.
zobacz więcej
NORDICTRACK wioślarz powietrzny RW700 NORDICTRACK wioślarz powietrzny RW700 alt=
Ostatnie szt.
NORDICTRACK wioślarz powietrzny RW700
W ZESTAWIE TANIEJ
Producent: NordicTrack
Cena: 6 999,00 zł
szt.
zobacz więcej

Ergometr wioślarski, czyli wioślarz magnetyczny. Obowiązkowy sprzęt

Wśród podstawowych sprzętów na siłowni znajduje się bieżnia, rowerek stacjonarny oraz on - wioślarz. To rozwiązanie zyskuje na popularności także w domowych siłowniach. Dlaczego jest tak uwielbiany?

Jest bardzo dobrą alternatywą, gdy nie lubimy biegać, czy jeździć na rowerze. Wioślarz imituje ruchy wykonywane podczas wiosłowania, jest zatem sprzętem ogólnorozwojowym. Nadaje się idealnie do domowej siłowni zamiast tradycyjnej bieżni czy rowerka.

Jak zatem dobrać idealny model do naszych potrzeb? Kompleksowe odpowiedzi znajdziesz właśnie tutaj.

Wioślarz do ćwiczeń - wioślarz wodny. Typy urządzenia

Ergometr początkowo znalazł zastosowanie w treningach profesjonalnych wioślarzy, z czasem jednak otrzymał również szansę w treningach cardio. Umożliwia szybkie spalanie kalorii i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, angażuje wiele partii mięśniowych, poprawia wydolność i kondycję organizmu. Ćwiczymy na nim przede wszystkim ramiona, barki, ręce, brzuch, ale też nogi oraz biodra. Co ważne, treningi nie obciążają zbytnio stawów, dlatego aktywność ta jest polecana osobom z nadwagą i innymi problemami zdrowotnymi. Wioślarz sprzyja też budowaniu masy mięśniowej, a szczególnie widoczne jest to w górnych partiach ciała.

Każde urządzenie składa się oczywiście z siodełka i prowadnicy, ale może wykorzystywać różne systemy napędu i oporu:

 • magnetyczny;
 • hydrauliczny;
 • powietrzny;
 • mechaniczny;
 • wodny.

Jaki wioślarz treningowy jest dla Ciebie? Wioślarz powietrzny

Jeśli chodzi o poszczególne urządzenia, to różnią się one ceną i rodzajem działania. W systemie magnetycznym regulujemy opór za pomocą pokrętła, które zmienia położenie magnesów w stosunku do koła zamachowego. W wariancie hydraulicznym proces ten sterowany jest przez tłoki, które poruszamy za pomocą wioseł. Najrzadziej używany system wodny wytwarza opór poprzez zbiorniki z wodą, w których porusza się wiosło.

Wioślarz mechaniczny jest z kolei dużo prostszym sprzętem, który nie umożliwia precyzyjnego ustawienia oporu tak, jak to jest dostępne w wariancie magnetycznym. Jednak w związku z tym jest to najlepsze rozwiązanie na użytek domowy.

Tymczasem wioślarz powietrzny wykorzystuje do pracy opór powietrza. Umożliwia to płynną pracę, a przy tym zmienną oporność. Jak? Im bardziej dynamicznie ćwiczymy, tym większy jest wytwarzany opór.

Wioślarz mechaniczny, wioślarz hydrauliczny, wioślarz najlepszy...

Podczas dokonywania zakupu zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim ważne są tutaj wymiary wioślarza i to, czy zmieści się w pomieszczeniu, które na niego przygotowałeś. Warto przyjrzeć się upatrzonemu modelowi pod kątem dodatkowych udogodnień, jak np. pulsometru, jeśli akurat potrzebujemy takiego gadżetu. Warto też sprawdzić producenta - te renomowane firmy dają gwarancję jakości. Polecamy szczególnie Kettler i Reebok.

Ergometr wioślarski to świetny wybór dla każdego. Sprawdzi się w domowej siłowni, podczas rozgrzewek lub treningów cardio. Pozwoli doskonale wyrzeźbić sylwetkę, a przy tym nie będzie obciążal układu kostnego.

 

 

Użytkownik Fitness-Home
99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Poleca 3900+

Zgodność z opisem  
Czas wysyłki  
Koszt wysyłki  
Obsługa kupującego  

Użytkownik jest na Allegro od ponad 9 lat

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium