Orbitrek jest obecnie popularnym sposobem na bezpieczny trening bez wychodzenia z domu. Jest na tyle kompaktowy, że zmieści się w każdym domu - wystarczy jedynie odrobina wolnego miejsca - i na tyle uniwersalny, że z powodzeniem łączy w sobie cechy steppera, bieżni i rowerka treningowego. Ale jego najważniejszą cechą pozostaje to, że nie obciąża naszych stawów.

Ćwiczenia na orbitreku angażują wszystkie nasze mięśnie i pozwalają błyskawicznie spalić nadmiar kalorii. Trening taki jest skuteczny i bezpieczny, idealny do wykonywania w domu. Właśnie dlatego orbitreki są tak popularnym patentem na domową siłownię. Tylko jaki wybrać?

Orbitrek elektromagnetyczny czy orbitrek eliptyczny?

Podstawowy podział orbitreków obejmuje dwa rodzaje systemu oporu:

  • magnetyczny,
  • elektromagnetyczny.

Orbitreki działają na zasadzie zachowania odpowiedniego odstępu między kołem zamachowym, a magnesem. W przypadku tego pierwszego rodzaju, zwanego po prostu magnetycznym, odstęp ustalamy za pomocą pokrętła, czyli manualnie. W tym drugim natomiast, modelu elektromagnetycznym, regulacja jest sterowana elektrycznie, za pomocą komputera lub aplikacji, który wysyła sygnał do mechanizmu sterującego magnesem.

Zatem urządzenia elektromagnetyczne będą doskonałe dla tych, którzy szukają jak największego komfortu z ćwiczeń, gdyż pozwalają na precyzyjne ustawienie siły oporu, nie wpływając na płynność treningu. Te funkcje jednak mają wpływ na cenę. Orbitrek magnetyczny jest tańszy i wystarczający dla amatorów fitnessu. Orbitrek elektromagnetyczny polecany jest profesjonalistom, którym zależy na intensywniejszych treningach, a zarazem komforcie.

Orbitrek eliptyczny natomiast oznacza sposób konstrukcji sprzętu. Obudowa, w której jest umieszczone koło zamachowe, znajduje się tutaj z tyłu lub z przodu urządzenia, przez co rozstaw stóp jest minimalny i obciążenie stawów jak najmniejsze. Zajmują jednak one więcej miejsca, gdyż w klasycznych modelach obudowa ustawiona jest między pedałami.

Orbitrek Hammer, orbitrek Reebok - najlepsze marki w jednym miejscu

Orbitrek każdego typu daje nam te same możliwości - modelowania całego ciała. Podczas treningu pracują intensywnie plecy, ramiona, mięśnie brzucha, jak i nogi oraz pośladki. To daje większe możliwości niż np. rowerek treningowy.

Musimy tylko dobrać model odpowiednio do naszych potrzeb, dopasować program treningowy, a także siłę oporu. W większości urządzeń spotykamy się z wmontowanym wielofunkcyjnym komputerem, który pozwala na bieżąco monitorować puls oraz postępy w treningu. A rolki transportowe dają możliwość przesunięcia sprzętu szybko oraz bez większego wysiłku.

Orbitrek Finnlo - orbitrek treningowy dla każdego

Markowe urządzenia najbardziej budzą nasze zaufanie! Sprawdź zatem ofertę naszego sklepu: posiadamy tutaj orbitreki Hammer, Reebok, Finnlo i wiele innych. Wszystkie charakteryzują się jakością wykonania, gwarancją i bezpieczeństwem. Posiadają wbudowany komputer i wyświetlacz. Możesz dobrać taki, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby - niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem.